ספר צילומים נשים בתנך

** חותמת עץ החיים מוזהבת ומהודרת על כריכת הספר רק להזמנות ספרים בודדים או בבקשה מיוחדת

״לאור היא משוררת המצלמה הקוראת באופן פיוטי רגיש מאין כמותו את נשמת הנשים המיתיות-ארכיטיפיות של התנ״ך. ״ דר לאה מזור

העצמה נשית דרך סיפורי הנשים המקראיות

ספר שהוא כולו השראה והעצמה נשית מאיר מחדש את סיפורי נשות התנ”ך, ומספר את סיפורי התנ”ך דרך הדמויות הנשיות שבו. הספר כמו מסע, מאפשר לחוות מחדש ולדמיין את עוצמתן של נשים אותנטיות מן העבר.

למה לבחור בספר המרתק הזה?

הספר מחבר בצורה ויזואלית, מרהיבה וצבעונית בין סיפור העם היהודי, לאומנות, לרעיונות עכשיווים של העצמה ועוצמה נשית, מספר את סיפורן של הדמויות המקראיות.

הספר מציע ערך ייחודי ופרספקטיבה מקורית לשיח העכשווי. בדרך מסירה ויזואלית עשירה, הוא מגלה את התרבות העשירה שלנו מחדש, מעביר את עוצמתן של כל אחת מאמהותינו, ומעניק מקום מרכזי לסיפורים המרשימים של נשים גדולות מהתנ”ך.

פרוייקט הצילומים הזה מציג את הנשים המקראיות במלוא הדרן, מאיר אותן בזרקור ענק כנשים מושיעות, חזקות, כמי שפעלו בהתאם לרצונן או לנבואה וכל הדרכים כשרות בדרך להגשמת מטרתן, הן אשר פעלו מאחורי הקלעים ואף משכו בחוטים.

לא נותר לי אלא להביע את הערכתי העמוקה לדיקלה על מעשה האמנות, על הצטרפותה רבת היופי למצעד הרב דורי של פרשני המקרא ודרשניו, על צילומיה עזי המבע, המפיחים בסיפורים העתיקים רוח חיים, רוח חדשה.

וועדי עובדים וארגונים המעוניינים
להזמין את הספר לצוות העובדים/ות שלהם
אנא צרו קשר למספר הטלפון :
050-8890266
מחירים מיוחדים ברכישת 30 ספרים ומעלה

העובדה שדיקלה אומרת את שהיא אומרת בלשון הצילום ולא במילים לא משנה כהוא זה, ויצירתה ראויה לבוא בקהל פרשני ופרשניות המקרא מתוך עמדה של ביטחון בפרשנותה ובהבנתה. וכך צריך ואפשר לומר על כל אחד ואחד מן הצילומים המופלאים המתיכים יחדיו את נוף הארץ, את הסיפור המקראי, את המקורות שבאו בעקבותיו ואת עינה הבוחנת ופרשנותה הייחודית של יוצרת ייחודית.

ספר הצילומים ‘נשים בתנ”ך בנופי הגולן’ (מהדורה שניה, 2020), מסכם עבודה של שש שנים ומאגד בתוכו 40 צילומים + 1 צילום בונוס…שהם 41 סיפורים, של 50 דמויות נשים מקראיות, עוצמתיות ומרגשות. 
״באמצעות הפרוייקט הזה, אני זוכה לספר את סיפורי התנ״ך, שוב, היום, מנקודת המבט שלי, באמצעות המצלמה והפעם דרך הדמויות הנשיות שבו, להפנות אליהן את הזרקור ולתת להן את הבמה כולה…״
בתהליך היצירה הסיפור התנכ”י, מנותק מרצף הזמן אליו משתייך, ממיקומו הגיאוגרפי ומקבל באופן טבעי את הפרשנות היצירתית של לאור.  הנשים המצולמות הן נשים ישראליות על כל גווניהן ויחודן.

כל צילום בפרוייקט הוא הפקה שלמה שקודמים לו חודשים של איסוף חומרים ולימוד, החל מהפשט דרך מדרשי חז״ל, ספרים חיצוניים, ספרות מודרנית ושירה…  כל כך הרבה דמויות נשים בתנ”ך, ולכולן דמות וסיפור, גם דמויות משניות לכאורה, זוכות בסיפורי חז”ל להרחבת היריעה והשלמת ההקשרים.
פרוייקט הצילומים הזה מציג את הנשים המקראיות במלוא הדרן, מאיר אותן בזרקור ענק כנשים מושיעות, חזקות, כמי שפעלו בהתאם לרצונן או לנבואה וכל הדרכים כשרות בדרך להגשמת מטרתן, הן אשר פעלו מאחורי הקלעים ואף משכו בחוטים.